The Blog

Yaz Günü Hasta Olmak


grip-ve-soguk-alginligiHerkes bu cümleyi elbet duymustur yaz günü hastami oldun diye.  Bunu diğer bir kardeşide vardır yazın ortasına kardamı yattın diye

Evet öksürürken boğulacak gibi oluyorum. Burnum desen bir anda bir boşalma ve iğrençlik abidesi ama bu hastalik normal bir gripmis. Herneyse hasta olmakta bir bakima aslinda iyi birsey sonuçta vücut direncin artiyor. Fakat hastalik  halsizlik ve mutsuzluk yaptığından ayri bisey ne bileyim su 2 gundur ne kız arkadasimla vakit gecirdim nede izmirden gelen kuzenimle insan ister istemez surati asik olabiliyor.  Benim icin degerli insanlara yapacağım her türlü fedakarlıktan şikayet etmem yada sonrasında da kötü olursak bile  ben bunları bunları yaptım diyecek bir karakterimin olduğunu sanmıyorum. Onlarla bir plan yaptığımızda  “ben gelemicem” yada “başka zaman yapayalim” demedim  dememde  eminim ki onlarda aynisini yapardi.

Gelelim bir diyer hususa insan hasta iken hic bir şekilde iş yapasi gelmiyor fakat yapmam gerektigine eminim ve bugun bitirmem gereken 4 web sitesi var bunlari hastalik sebebiyle askiya aldim ama artik dinlenmek yok aslinda bugunu gecirsem cok iyi olurdu yani sonucta yarin pazar 2 gun dinlenme firsatim olabilirdi ama planli calismanin cok cok gerisinde kalmis olurum. ve açıkcası hafta başında çok sıkışmakta istemiyorum.
Peki yazın yaz gunu hastaligini gecirmek icin ne yapmak gerekir? ben şu suya atilan limonataya benzeyen ilaclar var bildiniz mi? sıcak içilir eğer boğazların rahatsızsa içten içe yakar, onlarin yararli oldugunu soyleyebilirim ve birazda cekin yorgani ustunuze, terleyin ve bir dus alin turp gibi oluyorsunuz ben yaptim cokta iyi yani en azindan sizi 1 gun dinc sekilde ayakta tutacaktır.

Leave a comment