The Blog

Savaş ve Barış


Savaş ve Barış

Savaş ve barış son günlerde ilk terimi cok duyuyoruz ama ikinci terim icin bunu söyleğemeyeceğim.

Farkettinizmi bilmiyorum ama son günlerde konuşulan suriye askeri harekat olayi konusuluyor ve duydugum bir kelime bana farklı bir tarihi konuyu hatırlattı. Söylenen cümle şuydu “Pazarlıklar yapıldı, görüşmeler tamamlandı. Artık askeri harekat baslayacak” dendi. Bu söylenen söz bana sanki Osmanlının pay edilmesindeki kullanılan sözcükler gibi geldi. Suriye sanki pay edildi ve askeri harekat başlıyor deniyor. Benim düşüncem acıkcası korkulan armagedon savaşları diye tabir edilen 3. Dünya savaşının cıkması var. Ittifak ve itilaf devletleri bile neredeyse belirlendi gibi. Bir tarafta ABD, BM, NATO diger tarafta Rusya, Çin, İran diyeceksiniz ki Türkiye nerede sorunda bu zaten asıl konumu Türkiye belirleyecek 1. Dünya savaşıda bu şekilde olmadımı? Başta tarafsızken sonradan savaşa dahil edilerek asıl istenilen hedef olması gibi gezi parkı olaylarında dönen oyunları biliyorsunuz. Türkiye sürekli bir karışıklığa cekilmek isteniyor.

Birde şu açıdan bakmak gerek Kur`an-ı kerimde gecen kıyamet alametlerinde ki bir büyük ülkenin yok olacağı geçiyor ve şuanda tarafların hepsi büyük ülkeler ve birazda.dünyanın sonu geliyor demek gibi birşey bu insan ister istemez korkuyor korkmakta yeride var kimse huzurunun bozulmasını istemez.

Ve son olarak bugün 30 ağustos 2013 Türkiye`nin 91. Yılını kutladığımız Zafer Bayramı Allah o kötü günleri tekrar yaşatmasın ve milletimiz olarak biraz daha mantıklı ve düşünceli davranmamız gerektigini düşünüyorum özelliklede genç arkadaslarımızın.

Leave a comment