Abdülhamit Han: Düşamının kurtuluş reçetesi öldürmek içindir.Esaretin bir çeşiide borçlandırmadır.

Linux Terminal Ekranında MP3 Düzenleme

Yayım Tarihi: 29.05.2015 | Yorum Sayısı: 0 | Görüntülenme: 2211 | Kategori: Linux

Arkadaşlar uzun süre olmasada 2 aydır bilgisayarımda ubuntu kullanmaktayım. Windowsta alışagelmiş uygulamalara erişmek biraz zor fakat herbirinin benzeri hiç olmadı aynı işlevi gören yan programları mevcut ve üstelik ücretsiz.

Linux işletim sistemini kullanabilmeniz için biraz terminal ekranına meraklı olmanız gerekmektedir. Aslında biraz fareyi hayatınızdan çıkarmalısınız diyebilirim. Terminal ekranı dediğim 1-2 belli başlı komut okadar yanlış anlamasın kimse siyah bir ekran ama renkli bir dünya diye nitelendirebiliriz.

Örneğin MS Windows işletim sistemlerinde bir mp3 editlemek bile ücretli yada cracklı programlar isterken bu işlemi Linux bir işletim sisteminde terminal ekranında bile gerçekleştirebiliyoruz.  Mp3 Editleme Hakkında Bilgi İçin Tıklayınız

Linux kullanıcısı olabilmeniz için araştırmacı ve paylaşımcı biri olmanız gerekmektedir. Yaptığınız bir uygulamayı direk parasal olarak değilde kendinizi geliştirmek linux dünyasına imzanız olması için paylaşın elbet size bunun katkısı olacaktır. Bugün linux günümüze kadar güçlü adımlar ile geldiyse destekçilerinin ve gönüllü yazarlarının sayesindedir.

Herkes Linux kulanıyor ama kimse bilmiyor,  Android de bir Linux…

,,

Henüz not bırakılmamış

Yorum Yapabilirsin
Henüz Yorum Yapılmamış . Bir yorumda da sen ekleyebilirsin !!

Bu site bir hayal ürünüdür. Hayalleri Çalmayalım Dedemize Sahip Çıkalım :)