Sultan Selim: Ümit eliyle Mustafa(s.a.v.)'nın eteğine yapışan herkes güneş gibi ayağını feleğin üstüne basar.

Hayatın Anlamsızlığı

Yayım Tarihi: 27.10.2013 | Yorum Sayısı: 0 | Görüntülenme: 1679 | Kategori: Yazdım Gitti

Hayat neden anlamsızdır bilen varmı ki? Herkes söylüyor hayat bu sıralar çok anlamsız diye ama neden böyle dediklerini araştırmışlarmı bilmiyorum.

Ben niye hayat anlamsız diyorum? Hayatta bir amacın yoksa hayat sana boş gelir, anlamsız gelir, saçma gelir… ve bir bakmışsın yine yüksek bir yerden aşağı bakıyorsun. Ama neden böyle oluyor NEDEN!

Şuan bakıyorum aşağı ufacık insalar yanına geldiğinde dev gibi görünen arabalar buradan bakınca nekadar da ufak ne saçma geliyor insana. Peki neden böyle ? çünkü kendini soyutlamşsın. O topluluğa karışmak istemiyorsun. Yanına gelen olursa gelme diyorsun istemiyorum ben.  O kalabalığa gene götürecek diye yine aynı acılar yaşayacaksın diye. Ama unuttuğun hayatın bir formülü var yada yanlış ezberlediğin diyeyim.

MUTLULUK > üzüntü

Bu kadar basit aslında ama bana bile bazen zor geliyor o mutluluk kaynaklarını kaybettiğinde, Genede dost kazanmışsan onlar yanında oluyor 2 çift laf edebiliyorsun.

Diyorum ya 2 çift laf edebiliyorsun diye o yine o toplumdan olan insanlar seni hayata bağlayan üzüntünü bilmeden bile seni neşelendirmeye çalışan.

Birde şöyle hayatı anlamsız yapanlar var  Hedefine ulaşıp sıkılan. onlarada diyecek bir şey yok.

Sıkıcı hayatta İyi geceler diyorum.

 


Henüz not bırakılmamış

Yorum Yapabilirsin
Henüz Yorum Yapılmamış . Bir yorumda da sen ekleyebilirsin !!

Bu site bir hayal ürünüdür. Hayalleri Çalmayalım Dedemize Sahip Çıkalım :)