The Blog

Farklı Ekran Çözünürlüklerinde Website İncelemesi


Webmasterlar genelde yaptığı kodlamaları tüm browser ve ekran çözünürlüklerine uyumlu şekilde hazırlaması gerektir. Aslında bu hiç hoş bir durum değil sonuçta hazırladığın css’i farklı ekranlara uyarlamalısın eğer başarısız bir uyarlama olursa farklı css kalıpları uygulamak zorundasın böyle bir durumla karşılaşmamanız için benim tavsiyem en başında planlı gidin ve responsive tasarım olarak oluşturun.

Websiteniz gelişen teknoloji dünyasında bilgisayar, laptop, netbook gibi ortamları haricinde android, ios, winphone gibi akıllı telefon çözünürlüklerine uyumlu websitesi oluşturup birde bunun yanında akıllı dev televizyonlara göre tasarlamak zorundasınız. Peki bunun testini nasıl sağlayacağız derseniz. Ben ViewLikeUS sitesini kullanıyorum. Hem istediğimi net olarak veriyor hemde diğer Test sitelerine göre çok daha sade oluşuturulumuş başarılı sonuçlar almanız dileğiyle.

Bu arada çalıştığınız firmada asla responsive tasarım demediği sürece responsive tasarım oluşturmayın bedavadan uğraşmayın emeğinizi karşılığını mutlaka alın. Ben ettim siz etmeyin demek istiyorum 🙂

Leave a comment