Sultan Mehmet: Baykuştan pervâmız yok, biz şahinler sürüsüyüz.

Çay Aşkı ve Yaptıkları

Yayım Tarihi: 27.10.2013 | Yorum Sayısı: 0 | Görüntülenme: 2908 | Kategori: Yazdım Gitti

kahve-cayÇay aşkı anlatılamaz. Bir söz vardır “Kahve yanlızlık; Çay ise Arkadaşlığı simgeler.” diye. Tamda demek istediğim şey bu aslında arkadaşlarla sohbet ederken çayın tadını unutamazsın yada içtiğinde yorgunluğunu alandır yada muhabbeti koyulaştıran çaydır.

Hiç dikkat ettin mi? Çayı yanlız içerken hiç tatlı gelmez. İnsanın ağzını burar iş yaparken çay içmek aklına gelmez. Bardakta soğur gider.

Bir sıra LEYLA ile MECNUN dizisinin meşhuru ERDAL BAKKAL vardı orada söylenen bir replikte geçer “Çay Erdal Bakkal’da İçilir.”  diye bu sözden esinlenerek çay bardağına basmışlar. Direk bardağı gördüm ve gülmeye başladım.

Son zamanlarda soğuk çay reklamları arttı ateşte demlenmiş çayın yerini tutarmı ki. Sıcak yaz günlerinde soğuk çay değilde yine sıcak çay içersen hararetini giderir. Birde şu vardır çay içmeye alışmış kişi bir kaç gün çay içmesin susuzluk çeker sanki içtiği su bile tatlı gelmez. Ayrı gayrı düşmüşler gibi.

Sıcakta olsa soğukta olsa her mevsimde çay gider. Bu yazıyı yazarken mevsim kış diyebilirim yapacaksın sıcacık çayını şu soğuk ısparta akşamında balkonda hafiften keyifleneceksin. Öylede güzel olur ki. Şimdi gideyimde biraz çayımın tadını çıkarayım.

,,

Henüz not bırakılmamış

Yorum Yapabilirsin
Henüz Yorum Yapılmamış . Bir yorumda da sen ekleyebilirsin !!

Bu site bir hayal ürünüdür. Hayalleri Çalmayalım Dedemize Sahip Çıkalım :)