The Blog

Bu yaz ORACLE Eğitimi…


Oracle uzun zamanlardan beri başlamak istediğim fakat bir türlü fırsat bulamadığım bir amaç halide geldi. Bu yaz inşallah oracle ile ilgili uygualamalar yapmayı düşünüyorum. Hedefim kesin hiç yoksa ilk 10 uygualama yaptıktan sonra eminim çözülecektir.

oracle

Oracle nedir nedeğildir bilmek isteyenlere şuan ki bilgim ile, oracle geniş tabanlı veritabanı ve içerisinde sorgularla hazırlayabileceğiniz hatta JAVA kodlama dili ile geliştirilebilir bir uygulama yazarak mükemmel bir veritabanı ağınızı oluşturabilirsiniz. Yanlış duymadınız JAVA dedim. JAVA kodlama dillerinde en üst zirveye oturmuş dil konumuna geldi. Bu olay tamamen bir elin nesi var iki elin sesi var olayını aklıma getirdi.

Herkes derdi yazılım okurken sen şimdi program yapıp satar para kazanırsın diye açıkçası şu güne kadar program yazıpta para kazandığım bir uygulama olmadı. Sebebinide açıklıyım programlar c# ile n ekadar yazılsada öğretilenler sadece kutu oynatmak kutuya veri girip 2-3 sayıyı toplatmaktan ibaretti. Açıkcası bu programıda kime satasın internete bedave koysan yinede alan olacağını sanmıyorum.

Bu yüzden oracle biraz olsun içimi rahatlattı özellikle herhangi bir firmanın stok takip için süper oracle yapısını kullanarak hızlı ve güvenli bir veritabanı oluşturulabilir bunu java vs ile entegre sağladıkmı tadından yenmez.

Öğrendikçe sizede bilgi sızıntısı yaparım. Aklımdasınız 😉

Leave a comment