Sultan Selim: Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık ise ölüme götürür.

Boyundan Büyük İşlere Bulaşmak

Yayım Tarihi: 28.09.2014 | Yorum Sayısı: 0 | Görüntülenme: 1792 | Kategori: Hayata Dair

Boyundan büyük işlere bulaşmak başlığı şuan da bulunduğum durumu tam olarak açıklıyor. Normalde işten kaçmam herşeyi öğrenmemnin en kolay yolu benim kurallarıma göre o iş ile ilgili bir sorumluluk almak yada bir yük altına girmektir, o zaman öğrenme tam olarak gerçekleşir.

1 Eylül’den itibaren büyük bir web programlama üzerindeyim ve şuan çıldırma noktasına geldim. Hatta ben kafayı çoktan sıyırdım çevremdeki programcı arkadaşlarında (Serhat Yaşar) devrelerden dumanlar çıkmaya başladı. İlk olarak PSD2HTML olarak başladım bu süreç gayet güzeldi ve hemen bitiridim. Daha sonra gelen bir istek talep diyelim bu html sistemi çalışır fonksiyonel ve dinamik yapıda bir sisteme çevirelim istediler. Ben başıma böyle birşey geleceğini çok uğraşacağımı bile bile bu yük altına girdim.

Yine kolay sistem olsun diye wordpress’i seçtim. İsteklerinin çoğunu karşılıyordu fakat derinlere girdikçe ne kodlama yeter oldu nede kafa basar oldu. Artık iyice batma noktasına geldim. Bu durum canımı çok fazla sıkmama ve mutsuz olmama neden oldu. Can sıkıntısından bari bir kaç birşey yazayımda kafam dağılsın istedim hemde bildiğiniz üzere bir atasözümüz vardır.

“Siz siz olun boyunuzdan büyük işlere bulaşmayın.”

demek için bu başlık altında bir makale karaladım. İyi geceler;

 

,,

Henüz not bırakılmamış

Yorum Yapabilirsin
Henüz Yorum Yapılmamış . Bir yorumda da sen ekleyebilirsin !!

Bu site bir hayal ürünüdür. Hayalleri Çalmayalım Dedemize Sahip Çıkalım :)