Sultan Selim: Ben Allah'ın (c.c.) emirlerini yerine getirmek, zulüm görenlere yardım etmek için zırh giydim, kılıç kışandım.

Blog Yazmak Özgürlüktür!

Yayım Tarihi: 14.12.2014 | Yorum Sayısı: 0 | Görüntülenme: 1891 | Kategori: Hayata Dair

Blog yazmak nedir? Sorusunun cevabını başlıkta veriyorum anlayan gerisini okumasın zaten gerekli yorumları yapmıştır bile. Ben diğer anlamayan lar için direk olarak konuya giriş yapıyorum.

Çoğu bloger inceleme, irdeleme, duygu, oyun, bilgi, gereksiz yazma duygusu ve saçma bir dünya şeyle dolu yazılar paylaşıyor. Tabi benim bloğumdan bunlardan biri olabilir. Ama blog yazmak özgürlüktür istediğini irdelersin eleştirebilirsin, översin, saygı duyar, patavatsız bulursun. Tabi burda özgürlük kavramını iyi bilmelisiniz. Eleştiride özgürsünüz şurası olmamış burası olmamış deme hakkınız var kim sizi okuyorsa belki katılır size belkide katılmaz bilemeyiz. Ama kesinlikle bu asosyal hayatta yanlız kaldığınızda piskolojik olarak bağlanmak istediğiniz derdinizi anlatmak istediğiniz internet dünyası mevcut bunlardan en büyüğü günümüzde sanırım sosyal ağlar; ne kadar beğeni alırsanız alın isterse milyonlara ulaşsın sonuçta yalnızsınız. Öyle değil mi? İspatlayalım; canınız sıkılıyor yanınızda bir arkadaşınız olmadığınızda can sıkıntısı kolayca geçmes siz sosyal ağda istediğiniz kadar sitemkar tweetler atın paylaşımda bulunun suratsız fotoğraflarınızı instagrama atın sonuç? yine mutsuzsun. Eğer yapılan beğeniler seni daha çok bu duruma itiyor ve biraz olsun içinde biraz daha çirkin olmam mutsuz olmam lazım diyorsan sen ölmüşsün gömenin yok. Peki blog yazmak öylemidir? Hayır. peki nasıl örneğin şuan bu yazıyı yazdığım gibi belki çok anlamsız bir konu belkide çok gereksiz bir yazı fakat ben yazdıkça rahatlıyor ve bu yazıyı okuyacak kişinin aklında iyi veya kötü bir takım şeyler uyandırıyorsam. Bu beni mutlu edebilir. Sonuçta sosyal ağlardaki gibi beğeninin amacı dışına çıkmamış oluyor. Emini bu amacı çok iyi anlamışsınızdır.

Yukarlarda biryerlerde dedim özgürlüğün kavramını iyi bilmelisiniz diye? Peki Özgürlük nedir?
Kimisi der ki “…atalarımız biz özgür yaşamak için savaştı…” ama anlamı lazım değilmi bu söz yetmez.
Özgürlük kimsenin yaşama sınırları ve özeline karışmadan ve bağlı kalmadan kendi yaşamını sürdürmektir. Bu nedir? Mutluluk diyebilirmiyiz? EVET

Peki şu soruyu soruyorum. Sosyal Ağlardan mutlu olmaya çalışan biri sizce özgürmüdür?

,,

Henüz not bırakılmamış

Yorum Yapabilirsin
Henüz Yorum Yapılmamış . Bir yorumda da sen ekleyebilirsin !!

Bu site bir hayal ürünüdür. Hayalleri Çalmayalım Dedemize Sahip Çıkalım :)